Telefón: 02 / 622 568 966


SPOKOJNÝ ŽIVOT
PRE nÁS VŠETkÝCH
"Vyšším princípom je, aby sme sa spoločne radovali zo šťastia a života a nie zo vzájomného nešťastia a smrti. Ľudia si pomáhajú spoločne svojou radosťou a nie svojím žiaľom." John Ruskin

O projekte


Zdravie predstavuje najdôležitejšiu hodnotu
Neberme zdravie ako niečo samozrejmé, chránme si ho a udržujme

4 ekologické tipy ako toľko nezaťažovať planétu odpadom


Ekológia je aktuálnou témou už niekoľko mesiacov, dokonca aj rokov. Okrem tých, ktorí sa tomu venujú naozaj naplno sa ale ostatní často tvária, ako by sa ich to ani netýkalo. No týka sa to naozaj nás všetkých. Stačí pár malých zmien vo vašom živote, ktoré môžu naozaj pomôcť. A my vám ukážeme, ktoré by to mohli byť

 

plast

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Sáčky

 

Asi najčastejšie spomínané sú práve igelitové sáčky. Často sú úplne zbytočné a dajú sa jednoducho nahradiť. Čo sa týka sáčkov, do ktorých dávate ovocie a zeleninu v obchode, dajú sa jednoducho vynechať a ovocie sa dá zobrať aj bez nich. No menšie ovocie, ktoré naozaj musíte dať do sáčku, na to si stačí kúpiť „sáčky“ na viac použití, ktoré sú látkové. Tiež by ste si mali nosiť so sebou nákupnú tašku.


2. Fľaše

 

Ďalšie zbytočné plasty, ktoré mnohí z nás používajú dennodenne. A niektorí aj viac fliaš za deň. Dá sa to vyriešiť jednoducho – kúpou vlastnej fľaše, sklenenej alebo z tvrdého plastu. Vždy si v nej doneste vlastnú vodu a nemusíte sa trápiť kupovaním stále nových fliaš. Sklenené fľase majú aj alkoholické nápoje, môžete fľaše tak využiť znovu a nezahadzovať ich.


3. Lokálne potraviny

 

Aj na prepravu potravín sa používajú prostriedky, ktoré zaťažujú našu planétu. Možno ste to nevedeli, no aj kupovanie lokálnych potravín na trhoch a od lokálnych farmárov dokáže veľmi dopomôcť životnému prostrediu.


4. Premýšľajte

 

Nad všetkým, pri nákupoch jedla či oblečenia. Treba mi tú uhorku ktorá je zabalená v tom plastovom obale? Skúste sa aj odsledovať, koľko odpadu vyprodukujete za mesiac a prípadne to v najbližších mesiacoch skúste zmeniť. Aj nakupovanie cez internet v tomto pomáha, nakúpite bez igelitky navyše, aj obchody u nás sa snažia myslieť ekologicky. Na stránkach https://www.kuponyzdarma.sk/ sú zľavové kupóny na zľavy k nákupu do stoviek obľúbených obchodov. Premýšľajte nielen ekologicky a ušetrite pri každom nákupe. Stačí si vybrať zľavu a nakúpiť lacnejšie.

 

INFORMÁCIE

OCHRANA ZP

Hlavným zdrojov príjmu na pokrývanie životných nákladov osôb so ZP bývajú v absolútnej väčšine sociálne dávky.

pokračovanie

PROJEKT

Svetová správa o zdravotnom postihnutí prispieva k nášmu pochopeniu ZP a jeho vplyvu na jednotlivca i spoločnosť. Zdôrazňuje rozličné prekážky, s ktorými sa ľudia so ZP stretávajú. .

pokračovanie

 

ustredie